MY I NASZ TEAM
NASZ HUSKY TEAM
SERWIS HUSKY
SERWIS SH UŻYTKOWYCH
(14kB)
Psy są najważniejsze, ale na wyniki osiągane na zawodach solidnie musi zapracować cała ekipa. Nie tylko podczas trzech dni zawodów, ale przez cały sezon i cały rok kalendarzowy. Klasy, przez które przechodzilismy to: od bikejoringu poprzez D, C, B, przez jeden sezon nawet A. Po to, aby Dominik mógł stanąć na podium, potrzeba ogromnego wysiłku fizycznego i psychicznego maszera i jego pomocników. Najczęściej razem bierzemy udział w treningach, biegamy w różnych psich konfiguracjach, na nogach i różnych dziwnych sprzętach - tak, aby jak najbardziej optymalnie wyszkolić psy i zadbać o ich kondycję. Treningi w gronie klubowiczów Watahy są ogromną przyjemnością, ale indywidualna praca z zaprzęgiem, próby poradzenia sobie w często ekstremalnych sytuacjach, w naszym wypadku sprawdzają się najlepiej.

Nad sprawnością i bezpieczeństwem naszych psów czuwamy w składzie:

(Dominik Kotwasiński)Dominik

- zawodnik, licencja nr 080/05 - klasa sportowa: mistrzowska krajowa. Instruktor sportowy dyscypliny wyścigi psich zaprzęgów, od roku 2005 - wielokrotny członek Kadry Narodowej. Z racji najlepszej sprawności fizycznej i nieograniczonej odwagi - to najczęściej on steruje naszymi hasiorkami na zawodach. Prowadzi staranny dziennik treningowy, w którym zapisuje warunki pogodowe, czas, długość i rodzaj trasy, prędkości i układ psów podczas treningu. Do jego zadań należą oczywiście: opieka nad sprzętem - saniami, wózkiem, przyczepą i ich wieczne udoskonalanie. Konstruktor kojców, wybiegów i przyczepy, budowniczy bud oraz kojcowych zabawek dla husky. Uwielbia błotniste trasy, przeciążenia i kopny śnieg. Wychowuje psy.

(Ewa Kwiecińska-Kotwasińska Ewaka)Ewka- pomocnik 1, maszerka rekreacyjna, współtrenująca, licencja nr 327/06. Dba o odpowiednie wyżywienie psów, pamięta o wapnach, witaminach, szczepieniach, psich papierkach. Chodzący organizer, informator, sekretarka, księgowa, menadżer ;-) - pamięta i pilnuje - kiedy, co i jak, czy wysłane, zapłacone, i czy wszystko gotowe do drogi. Domowy pielęgniarz psiej gromadki, zawsze z wielką apteczką przy boku. Specjalista od gównianej roboty - w kojcu i ogrodzie. Próbuje wychowywać psy..


(Klaudia Graczyk Klaudyna)Klaudia


- pomocnik 2, maszerka rekreacyjna, współtrenująca, licencja nr 090/05. Z powodzeniem startowała w bikejoringu. W ubiegłych sezonach wygrała m.in. swoją klasę m.in. w Dziergowickim Crossie oraz na Wilczych Echach w Lublińcu. Od kilku sezonów odgraża się, że wystartuje skijoringu, ale ponieważ układa sobie na nowo życie - darowaliśmy jej na jakiś czas. Na razie "udomawia" Łasica i odchowuje Ignasia i Lucy. W życiu ludzi i psów preferuje wychowanie bezstresowe.

SPORT ZAPRZĘGOWY
GALERIE
FIRMA HUSKY
POLECAMY
REKLAMA