MY I NASZ TEAM
NASZ HUSKY TEAM
SERWIS HUSKY
SERWIS SH UŻYTKOWYCH
(21kB)


AKTUALNOŚCI

Po kilku tygodniach intesywnych treningów psy miały lekkie rozprężenie. Przez ponad dwutygodniową poważną chorobę umknęło nam trochę biegania a nawet część naszych klubowych zawodów. Jedno położone gorączką już na starcie, drugie wytrzymało tylko dwa dni. Psy nie startowały, udało się przejechać z nimi po trasie w piątek wieczorem i w sobotę po zawodach.
Obiecaliśmy też chłopakom z Husky Fan, że pojawimy się w Kamionce, i tak planowaliśmy, ale niestety, nie daliśmy rady, bo przechodzona jeszcze od Lipusza choroba po klubowych zawodach rozłożyła tym razem Dominika totalnie. Szkoda wielka, bo była świetna obsada, i baaaaardzo dużo zawodników. Ekstra, że znowu na listach pojawiają się trzycyfrowe liczby zawodników. Super, super, super. Następne zawody to pewnie Kędzierzyn. Potem w grudniu spokój i treningi, nowy rok może uda się przywitać w górach a po nowym roku zaczynamy od Border Rusha organizowanego przez Radka Ekwińskiego, który w tym roku dopuścił też na swoje listy sprinterów. Potem pewnie Zawoja i Radków i może coś jeszcze za granicą, ale to wszystko będzie zależało od tego gdzie i kiedy spadnie śnieg.

22 listopada 2011


Mamy mistrzostwo Polski!
(103kB)
Bardzo szczęśliwe dla naszych psów okazały się zawody w miniony weekend. Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Lipuszu w B1 nasz team zajął I miejsce. Jeszcze miesiąc temu, gdy zaczynaliśmy treningi, do wyników Zbyszka Kunerta w Zdunowicach dzieliły nas grube minuty, a teraz widać, że treningi robią swoje i pieski powoli nabierają formy. Trasy co prawda były o jakieś 2-2,5 km dłuższe od tych, na jakich teraz biegamy, w dodatku pagórkowate więc bardzo baliśmy się o to, czy hasiory dadzą radę. Trasa była dla nich wymagająca, ale nie poddawały się i chciały biec, chociaż widać było, że dystans dał się odczuć. Efekt - zaskoczenie dla nas samych - ponad minutę przewagi nad drugim zawodnikiem w sobotę. W niedzielę słońce mocniej przygrzało i ze Zbyszkiem mieliśmy prawie identyczne, trochę gorsze czasy.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich możliwości :) Zobaczymy co będzie w sezonie zimą, na pewno pościgamy się jeszcze nie raz. Na pewno wciąż brakuje naszym podopiecznym siły i nad nią też musimy trochę popracować.
Mistrzowski team, który pobiegł to Speedy i Mimi, Piorun i Pippi, Max i Momo. Dziękujemy :)
Zawody były też udane dla innych psów od nas. Maya biegająca z Adrianem i Izzie w D1 kontynuuje jego dobrą passę trwającą od początku roku - ponoć nie odpuszczała do końca i dzięki temu poprowadziła go do Mistrzostwa Polski w tej klasie! W tej samej klasie wystartowała również Aga Morawiec z naszym Morrisem, plasując się na III miejscu i zdobywając tytuł II wicemistrza Polski w D1. Na zawodach był też obecny Strzała, którego nie widzieliśmy prawie dwa lata. Ucieszył nas jego widok i fakt, że przynajmniej on z fatalnego dogtrekkingu wyszedł - jak się wydaje - bez większego szwanku...
(103kB)

8 listopada 2011


W miniony weekend byliśmy na zawodach Pucharu Polski w Zdunowicach na Kaszubach. Zawody potraktowaliśmy jako trening, tak naprawdę jeden z pierwszych tej jesieni, bo psiaki, po kilkumiesięcznej przerwie biegają dopiero od niedawna. Dodatkowo, Pippi, która w tym sezonie dołączyła do podstawowej szóstki (+ Speedy, Mimi, Max, Momo, Piorun), rano wychodząc z przyczepy zerwała sobie całkowicie pazur, co oczywiście nie pozwoliło jej na start. Pierwszy dzień był trudny, bo dystans dla psiaków był jeszcze trochę za długi, i po piątym kilometrze niekoniecznie chciały dalej szybko biec. Dlatego pauzowały kilkukrotnie na trasie.
(103kB)
W niedzielę start był nieco wcześniej, przy bardziej sprzyjającej aurze, niższej temperaturze i w miarę bezproblemowo, chociaż nie na maksa, to przebiegły cały dystans, poprawiając sobotni czas o 2 minuty. Zarówno po pierwszym, jak i po drugim dniu, byliśmy na całkiem przyzwoitej 2 pozycji. Na drugim miejscu, ale w klasie D1 zawody ukończył też Adrian Domański, startujący z naszą Mayą, natomiast Agnieszka Morawiec, która w tym sezonie prawdopodobnie będzie startować z psami Grabarów, jechała z naszym Morriskiem i z Argusem, zajmując w D1 świetne 3 miejsce. Mamy nadzieję, że po paru tygodniach następnych treningów będzie biegała z nimi tak dobrze jak Bartek i będzie mogła podjąć walkę o najwyższe podium - bardzo jej tego życzymy :) Na zawodach wystartował z psem od nas - Molly również Bartek, niestety w CC nie miał żadnej konkurencji.
Tak więc w Zdunowicach spotkała się szóstka z naszego miotowego rodzeństwa. Eagle niestety, nigdy już nie dołączy do tej grupy, ale wierzymy, że bez tego jest jeszcze bardziej szczęśliwy, całując go serdecznie w jego czarny, piękny nos...
Wyniki wszystkich zawodów z tego sezonu już znowu niebawem będą sie na bieżąco pojawiały na stronie.
(103kB)
fot. Monika Stawowczyk

11 października 2011


Nasze psiaki ponownie pojawiają się na zawodach i odnoszą sukcesy. W jesiennej rundzie drylandowej na pierwszych wyścigach PP 1-2 października w Minikowie pojawił się Adrian z Mayą i Izzie. W wielkim stylu potwierdził formę swoją i psów z rudny wiosennej, wygrywając w klasie D1. Super, super, super! tak trzymajcie!

3 października 2011


Miło nam poinformować, że 27 czerwca Dominik obronił pracę dyplomową w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie. Tym samym otrzymał tytuł trenera II stopnia dziedziny wyścigi psich zaprzęgów, będąc jednym z pięciu pierwszych trenerów naszej dyscypliny w Polsce.

1 lipca 2011


Coraz lepiej radzi sobie Maya, która biega w D1 z Izzie w zaprzęgu naszego przyjaciela Adriana Domańskiego. W sezonie, zwłaszcza w drylandzie Adrian zaczął już porządnie deptać po piętach komunie :) Na MP w Kędzierzynie Adrian został wicemistrzem Polski w D1, plasując się tuż za Łukaszem, Bartek Grabara po sezonie poświęconym głównie hokejowi pobiegł z Morriskiem i Arugsem i zajął 4 miejsce, a pierwsze w klasyfikacji juniorów. Natomiast dzisiaj w Pruszczu gdańskim Adrian wygrał z Łukaszem w klasie, zająwszy I miejsce! Gratulujemy i cieeeeeszymy się!

17 kwietnia 2011


Pierwsze zimowe zawody w nowym sezonie za nami - i to nieoczekiwanie nie w B1, a w C1. Ze względu na naszego "szczeniaka" psy miały tej jesieni dosłownie tylko kilka treningów, dlatego i wyjazd do Kędzierzyna na PP był potraktowany bardzo treningowo - niech maluchy przyzwyczają się do zawodów, bo to przecież dopiero ich drugi start. Ale młodziaki i tak spisały się nieźle. Max trochę się rozpraszał przy wyprzedzaniu pierwszego dnia, ale drugiego poleciał już super. Trochę szkoda, że z racji do końca niepewnej pogody większość zawodników się wykruszyła i nie dojechała - nas też miało jechać troje, a finalnie pojechałem sam a w klasie zostało.. nas tylko dwóch.
PS. na stronie pojawił się w końcu kalendarz zimowy na ten sezon i wszystkie wyniki z drylandu.

13 grudnia 2010


Do sprzedania są sanki midowe.
Link do ogłoszenia
Sanie są z matą, hamulcem, pełnym dnem (tj. polipropylen) i niebiesko-czerwonym workiem. Płozy są drewniane i raczej do wymiany! bo jedna jest pęknięta. Ślizg gruby i twardy, można tak jak inne takie - zeszlifować, nasmarować i jeszcze posłuży. Generalnie to w miarę fajna konstrukcja, ale wymaga regulacji linek, jakiejś nowej owijki.
Więcej i większe fotki via email. Cena do negocjacji. ewa@husky.info.pl

5 grudnia 2010


Do adopcji - zaprzęgowego i dobrego domu szuka biegająca suczka husky z rodowodem. Informacje i warunki adopcji via e-mail ewa@husky.info.pl

20 listopada 2010


No i od 11 października jest już z nami nasz najmłodszy "szczeniak" :)
(348kB)

20 października 2010


Nasze M&Msy znowu na podium! Na kolejnych pucharowych zawodach startował zarówno Adrian z Mayą, jak i Bartek z Morrisem i Molly. Obaj musieli uznać wyższość Łukasza Paczyńskiego. Adrian zajął II miejsce, Bartek miejsce III (na 9 startujących), obaj z bardzo dobrymi wynikami i stratą około pół minuty do lidera.

18 października 2010


Ruszyła jesienna runda Pucharu Polski w drylandzie. Na pierwszych zaprzęgowych pucharowych zawodach w Minikowie pojawiła się w końcu Maya - ostatni ze szczeniaków naszego M&Msowego miotu, który w większości miał już debiut za sobą w ub roku. Maya razem z Izzie i swoim właścicielem Adrianem świetnie się spisała biegnąc w D1. Po pierwszym dniu zawodów plasowali się na II miejscu, w niedzielę w startach na dochodzenie Adrian zakończył zawody na miejscu III (na 6 startujących) przegrywając jedynie o 0,53 setne sekundy.

4 października 2010


Śnieg niestety stopniał, ale dla poprawy humoru wstawiamy parę galerii z treningów ostatnich dwu miesięcy. Właściwie od Sylwestra na trasach u nas i u Grabarów można było swobodnie trenować, a dzięki temu przeprowadziliśmy wiele treningów w tym kilka kilkudniowych wraz z przyjaciółmi z klubu. Dzięki własnoręcznie zrobionemu pługowi, a potem także i pomocy mieszkańców naszej wsi, udało nam się przygotować prawie 9 km fajnych śniegowych tras. Ostatnio nawet spod samej bramy do lasu!
GALERIA TRENINGI STYCZEŃ LUTY 2010

A co się działo u nas od końca roku?
- Spędziliśmy kolejnego watahowego Sylwestra, oczywiście w gronie psów i na sankach
GALERIA SYLWESTER

- Udało nam się zebrać i pojechać z "maluchami" a ich pierwsze zawody - był to Lubieszów. Zupełnie treningowo. Z debiutu byliśmy cholernie zadowoleni - psy spokojne, nie reagowały na wyprzedzane zaprzęgi na trasie, na ludzi, gapiów, fotografów. Parę razy jeszcze kombinowały na trasie, ale generalnie jest w nich moc.
GALERIA LUBIESZÓW 2010

- Na naszych treningach pojawi się nowy pies Podkus zwany Argusem - piesek od Szczepana Krkoski po kryciu świetnym psem Petruschka`s Storm. Argus zamieszkał wraz z Molly i Morrisem, a dołączyła do nich ostatnio też nasza Wichurka, która od tego sezonu będzie biegać i trenować z Pawłem, Bartkiem i ich psami.
PODKUS

- 14 lutego w naszej wsi i naszym domu, przez cały dzień gościł program TVN TURBO - Pojechany weekend

- W mediach ukazał się kolejny artykuł o nas i naszych psach (a ostatnio o Arku i Marzenie)

1 marca 2010


SZCZURZA SZKÓŁKA NIEDZIELNA :)
(124kB) (124kB) (124kB) (124kB) (124kB) (124kB) (124kB) (124kB) (124kB)

27 grudnia 2009


(51kB)
Spokoju, radości z bycia razem i zasłużonego odpoczynku przy okazji nadchodzących Świąt, a w Nowym Roku - szczęścia, zdrowia, wielu sukcesów, mało stresu i samych życzliwych ludzi wokół - życzymy wszystkim przyjaciołom, psim i niepsim, dalekim i bliskim.
Do zobaczenia u nas... lub na trasie :)
***
Ein frohes und besinnliches Weihnachtsfest sowie Gesundheit, Glück und Erfolg im Leben, Sport und Liebe für das kommende Jahr wünschen
Ewa&Dominik&Hunde
***
To those we love and see each day and other loved ones far away
To all good friends who mean so much, and those with whom we're in touch.
Merry Christmas and best wishes for a happy New Year.
Ewa&Dominik&Dogs
(834kB)

22 grudnia 2009


W Polsce jest już dostępna książka naszej przyjaciółki z Niemiec - Silvii Roppelt, hodowczyni i maszerki, od której mamy naszego Pioruna i Pippi. Książkę już anonsowaliśmy rok temu, gdy pojawiła się na niemieckojęzycznym rynku, mieliśmy też zaszczyt mieć w ręku jej maszynopis, na kilka dni przed oddaniem książki do druku. Teraz polscy fani husky też ją mogą przeczytać. Dla wielu hasko-maszerów nie jest może zbyt "zaawansowana", ale trzeba powiedzieć, że przedstawia rasę w bardzo uczciwy sposób i z podejściem do jej sportowego charakteru i potrzeb. Na zdjęciach można też natknąć się na Polaków :) - bowiem autorką części przepięknych zdjęć jest Agatka Juszczyk - żona Darka i mama Matiego - dwojga maszerów (z Jurajskich Biskupic), których spora część psów pochodzi właśnie z hodowli Silvii i jej męża Stefana. Polecamy!
(125kB)(24kB)

18 grudnia 2009


Nasze M&M`sy - Mistrzami Polski!!!

Dwa nasze szczeniaki, które trafiły do Bartka Grabary - Morris i Molly właśnie zostały Mistrzami Polski Dryland (off snow) w klasie D1!!!!!!! Były to ich pierwsze zawody, na których mogły wystartować i wystartowały.... i od razu taki sukces :))))) Dokonały tego mając 12 miesięcy i 1 tydzień :)))) z minutową przewagą nad drugą zawodniczką w tabeli!
Bartek - syn naszych przyjaciół z klubu, był niepokonany zarówno w pierwszy, jak i drugi dzien zawodów. Zwyciężył 10 innych polskich zawodników w D1!!! w tym zawodnika, którego najbardziej się obawiał :). Trzeci pies z naszego miotu - Marylin Manson (Strzała), startował z naszym innym klubowym kolegą Mariuszem i był 6 na 11 zawodników, to i tak świetny wynik, zważywszy na Mariusza uraz sprzed MP i atak wyprzedzających psów drugiego dnia.
Bartek, zasłużyłeś na to, po sezonach biegów z miśkami :)
Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów piesków, które urodziły się w czasie ubiegłych Mistrzostw Polski:) Teraz czekamy na debiut naszej czwórki i debiut Mayi z Adrianem. WYNIKI

***

Great news from the International Polish Championships 2009!
Two dogs from our last Speedy`s litter (born in the time of the Championships 2008) just won today in the D1 class on the Polish Championships 2009 in Kcynia (in the age of 12 months and 1 week!). Bartek, the son of our club`s friends has trained them last three months. These two M&M`s started in the race for the first time in their life! But they gave no chance to the concurrence for two days of this competition. As a result - Bartek has won with 10 others, very good mushers - with a minute before the second competitior in class.
The third dog from our litter - Marylin Manson called Strzała (Arrow) has started with our other club`s friend Mariusz and he was 6th (at the first day - 5th between 11 competitors). It is a quite good position in view of his last week`s injury and an attack of the overtaking dogs.

Bartek, You deserved for it, after the seasons run with the show dogs :)
Now, we are awaiting for the debut of our M&M`s four, and a debut of Maya with Adrian.
(120kB)

13 grudnia 2009


Nasza Wichura wystartowała w miniony weekend z Mariuszem Kostrzewą i jego Alukiem na zawodach w Pruszczu, gdzie wybiegali sobie 3 (3/5) miejsce w PP (Strzałka dopiero za tydzień kończy 12 miesięcy i nie może jeszcze startować). Wyniki już na stronce.

1 grudnia 2009


SPORT ZAPRZĘGOWY
GALERIE
FIRMA HUSKY
POLECAMY
REKLAMA